Siedziba Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie

Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lesznie przypomina o obowiązku zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu pojazdu. Właściciele pojazdów mają na to 60 dni.

Przypominamy, że od 1 stycznia 2020 r. na właściciela pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa członkowskiego UE oraz na właściciela pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP, który w terminie nie zawiadomi właściwego wydziału komunikacji o jego nabyciu lub zbyciu organ rejestrujący pojazdy nakładać będzie kary finansowe w wysokości od 200 do 1000 zł.

Właściciele pojazdów mogą ten obowiązek wypełnić osobiście, rejestrując termin wizyty w systemie internetowym Starostwa Powiatowego w Lesznie, za pomocą systemu ePUAP lub tradycyjną pocztą. W tym ostatnim przypadku należy pobrać ze strony internetowej www.powiat-leszczynski.pl wniosek, wypełnić go i wraz z oryginałem umowy kupna - sprzedaży przesłać na adres Starostwa Powiatowego w Lesznie. Po dokonaniu czynności urzędowych oryginał zostanie odesłany na wskazany adres. Można również kopertę z dokumentami zostawić w skrzynce podawczej w siedzibie starostwa.