Plakat obrazujący tekst

Szukacie książek, artykułów czy map związanych z powiatem leszczyńskim? Teraz znacznie łatwiej będzie je znaleźć, bo tworzona jest internetowa bibliografia powiatu.

W styczniu br. Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach, jako placówka pełniąca zadania publicznej biblioteki powiatowej, zaczęła tworzyć wykaz tekstów związanych z regionem leszczyńskim. Działalność ta jest realizacją porozumienia zawartego między powiatem leszczyńskim, a gminą Włoszakowice, zgodnie z którym biblioteka będzie opracowywać i publikować regionalną bibliografię i materiały informacyjne o charakterze regionalnym.

Bibliografia regionalna to rejestr książek, ich fragmentów i recenzji, artykułów z czasopism, map, nut, ważniejszych piśmienniczych dokumentów życia społecznego i dokumentów audiowizualnych. Podstawowym kryterium doboru jest wartość informacyjna publikacji. Selekcji podlegają materiały związane ze zdarzeniami bieżącymi, powtarzającymi się aktualnościami, relacjami z imprez i wynikami sportowymi.

Bibliografia powiatu leszczyńskiego wchodzi w skład Bibliografii Regionalnej Wielkopolski, która jest od 1982 r. opracowywana przez zespół Pracowni Bibliografii Regionalnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Bibliografia regionalna jest dostępna w formie cyfrowej pod adresem:

Na tej stronie interesujące nas książki, artykuły, bądź inne dokumenty można wyszukiwać za pomocą wpisywania słów kluczowych lub haseł.

Z każdym miesiącem bibliografia będzie poszerzana o kolejne teksty tematycznie związane z powiatem leszczyńskim, a zamieszczane m.in. w Gazecie ABC, Panoramie Leszczyńskiej i gazetach lokalnych wydawanych przez gminy.

Abonament za bazę bibliografii w systemie SOWA oraz wynagrodzenie za tworzenie rejestru opłacane są z budżetu powiatu leszczyńskiego.