Przebudowa drogi powiatowej w Kłodzie

Spółka Nodo z Leszna przebudowuje drogę powiatową w tej miejscowości. Prace wykonywane są w czterech miejscach.

Na odcinku od torów kolejowych do wiaduktu nad drogą ekspresową S5 wykonana została kanalizacja deszczowa, obecnie trwają końcowe prace przy układaniu nawierzchni ścieżki rowerowej oraz zjazdów na posesje.

Równolegle na dwóch odcinkach w centrum miejscowości trwa budowa kanalizacji deszczowej w pasie drogowym oraz konstrukcji odcinków ścieżki rowerowej.

Spółka Nodo buduje także konstrukcję ścieżki rowerowej na odcinku od skrzyżowania z drogą nr 309 w kierunku zabudowań Kłody.

Inwestycja za ok. 6,4 mln zł obejmuje przebudowę 2,3 km drogi w Kłodzie i budowę 2,2 km drogi pieszo – rowerowej. Połowę kosztów pokryje dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę pieniędzy wyda powiat (2,2 mln zł) i gmina Rydzyna (1 mln zł).

Facebook Powiat 2

RFRD logo