Mapa powiatu leszczyńskiego wykonana w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kąkolewie

W prowadzonym przez samorząd powiatowy Środowiskowym Domu Samopomocy w Kąkolewie powstała interesująca mapa części powiatu leszczyńskiego.

W pracowni stolarsko-technicznej Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie uczestnicy pod kierunkiem instruktora terapii Pawła Adamczaka wykonali podświetlaną diodami poglądową mapę części powiatu leszczyńskiego. Na mapie wykonanej z drewnianej sklejki znalazły się miejscowości, w których mieszkają osoby korzystające z usług placówki. Trasy jakie codziennie przemierzają zostały zaznaczone na mapie samodzielnie przez podopiecznych za pomocą wypalarki do drewna, tzw. pirografu.

Z usług  ŚDS w Kąkolewie korzysta 30  uczestników z gmin Osieczna, Krzemieniewo, Święciechowa, Rydzyna, Lipno oraz z Leszna.