Dostawa maseczek medycznych do remizy w Lipnie

Do powiatu leszczyńskiego trafiło 348 tys. maseczek medycznych z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Ich dystrybucją wśród mieszkańców zajmą się gminy.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu przekazał wszystkim powiatom i miastom na prawach powiatu w Wielkopolsce maseczki medyczne dla mieszkańców. Powiat leszczyński otrzymał 348 tys. sztuk, które do remizy OSP Lipno dostarczyli żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.  Rozładunkiem przesyłki zajęli się strażacy z OSP Lipno, pracownik gminy Lipno oraz pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lesznie.

W tym tygodniu pracownicy PCZK w Lesznie koordynować będą wydawanie maseczek siedmiu gminom powiatu, które następnie będą je dalej dystrybuować wśród mieszkańców.