Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie zamontował na drodze w Lipnie szykany wymuszające ograniczenie prędkości kierowców. Dzięki temu ruch drogowy w tej miejscowości powinien być bardziej bezpieczny dla przechodniów.

Na drodze powiatowej Lipno – Mórkowo doszło ostatnio do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Kierowcy pojazdów nie zważając na teren zabudowany oraz bliskość przedszkola i szkoły nie zachowywali wymaganych przez przepisy ograniczeń prędkości.

Na wniosek samorządowych władz gminy Lipno, po konsultacji z wydziałem ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, Zarząd Dróg Powiatowych zatwierdził nowy projekt organizacji ruchu i zamontował na ul. Powstańców Wielkopolskich cztery szykany drogowe spowalniające ruch.

- Zareagowaliśmy bardzo szybko na wniosek władz Lipna. Jestem przekonany, że dzięki naszym działaniom zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo na głównej ulicy stolicy gminy, na czym przecież wszystkim nam bardzo zależy – informuje starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2016/artykuly/Lipno_szykany_drogowe_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}