Zbigniew Rzeźniczak, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Lesznie i jego zastępca Irena Ojo w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Lesznie Zbigniew Rzeźniczak przedstawił radnym ocenę stanu sanitarnego i sytuacji epidemiologicznej powiatu leszczyńskiego w 2021 r.

Tradycyjnie co roku radni powiatu leszczyńskiego zapoznali się z wynikami działań inspekcji sanitarnej w powiecie. Przedstawili je Zbigniew Rzeźniczak, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Lesznie i jego zastępca Irena Ojo (na zdjęciu).

Sytuacja epidemiologiczna w 2021 r. zdominowana była przez epidemię Covid-19. Inspektorzy prowadzili intensywne prace związane m.in. z prowadzeniem wywiadów z osobami zakażonymi, czy  obejmowaniem kwarantanną ich domowników  i osób z kontaktu. W ub.r. na Covid-19 w powiecie zachorowało 3790 osób, najwięcej - 806 - w grudniu. Na skutek Covid-19 zmarło 89 osób, a od początku pandemii - 142. Łącznie kwarantanną objęto 10.265 osób.

Obecnie w powiecie leszczyńskim w pełni zaszczepionych są 30.664 osoby, najwięcej w gminie Rydzyna – 57,1 proc., a najmniej w gminie Wijewo – 41,2 proc.

Poziom zaszczepienia mieszkańców powiatu leszczyńskiego przeciwko Covid-19 (stan na 11.02.2022)

Covid 19 11 02 2022

źródło: https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin#/poziomwyszczepienia