Uszkodzone skrzydło wiatraka w Rydzynie

Dzisiejsza nawałnica wywołała sporo szkód w powiecie leszczyńskim. W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zgłoszono dotąd ponad 40 zdarzeń.

Dziś nad ranem w powiecie leszczyńskim mieliśmy do czynienia z huraganowymi podmuchami wiatru, burza i deszczem. Leszczyńskiej straży pożarnej zgłoszono 43 zdarzenia w powiecie leszczyńskim, najwięcej w gminach Włoszakowice – 16 i Rydzyna – 11. O żadnym nie powiadomiono w gminach Lipno i Wijewo.

Najwięcej szkód powstało w Kaczkowie, Kąkolewie i Lasocicach, gdzie uszkodzone zostały dachy posesji w Kaczkowie, Kąkolewie, Lasocicach, Święciechowie, Trzebinach, Boszkowie, Jezierzycach Kościelnych i Drobninie. We Włoszakowicach drzewo zostało powalone na tory kolejowe. A w Rydzynie złamane zostało skrzydło wiatraka.

Podczas nawałnicy żadna z osób nie została poszkodowana, zdaniem straży pożarnej nie odnotowano też strat o znacznej wartości.

fot. leszno24.pl