Skrzyżowanie dróg powiatowych w kierunku Łoniewa, Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa

Powiat leszczyński otrzyma 2,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej przez Łoniewo do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa i dalej w kierunku Kąkolewa.

W ubiegłorocznym naborze wniosków o dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powiat leszczyński złożył dwa. Pierwszy z projektów - przebudowa łącznie ok. 4 km drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej przez Łoniewo do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa oraz dalej w kierunku Kąkolewa znalazł się na 20 miejscu zatwierdzonej przez premiera listy podstawowej. Samorząd otrzyma 2,5 mln zł dofinansowania. Powiat nie czekając na rozstrzygnięcie naboru ogłosił przetarg, w którym najtańsza oferta wynosi ok. 8,4 mln zł.

Drugi ze zgłoszonych w naborze projektów – przebudowa ok. 2,6 km ul. Mórkowskiej w Wilkowicach, od skrzyżowania z ul. Dworcową do drogi wojewódzkiej nr 309 - znalazł się na 15 miejscu listy rezerwowej. W tym przypadku dotacja może wynieść ok. 4,8 mln zł. Przetarg na wykonanie tej inwestycji za ok. 6,9 mln zł wygrała spółka Strabag.

RFRD logo