Przebudowa drogi powiatowej w Kłodzie

Spółka Nodo przebudowuje drogę powiatową w Kłodzie. Na czas wykonywania robót na całej szerokości jezdni odcinek od torów kolejowych do wiaduktu nad drogą ekspresową S5 został czasowo wyłączony z ruchu.

Spółka Nodo przebudowuje 2,3 km drogi powiatowej w Kłodzie i buduje 2,2 km drogi pieszo – rowerowej. Prace wykonywane są w kilku miejscach. W tych, których ich zakres nie wymaga zamknięcia dla ruchu, roboty wykonywane są przy ruchu wahadłowym.

Od 17 lutego br. zamknięty jest czasowo odcinek od torów kolejowych do wiaduktu nad drogą ekspresową S5. Spółka Nodo wykonuje tam m.in. poprzeczne odcinki kanalizacji deszczowej, a także przebudowuje konstrukcję jezdni.

Połowę kosztów wartej 6,4 mln zł inwestycji pokryje dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę pieniędzy wyda powiat (2,2 mln zł) i gmina Rydzyna (1 mln zł).

Facebook Powiat 2

RFRD logo