Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk

Radni na XLVIII sesji Rady Powiatu Leszczyńskiego przegłosowali dwie uchwały, w tym zmiany w budżecie samorządu. Dzięki temu możliwe będzie podpisanie umowy na przebudowę drogi Osieczna – Kąkolewo.

Radni po raz trzeci w tym roku zmienili budżet powiatu. Dochody zostały zwiększone o 2.763.619 zł, tj. do wysokości 53.741.879 zł. Wydatki natomiast  wzrosły o 7.613.619 zł, tj. do 71.586.783 zł. Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński przeznaczy 27.193.798 zł, czyli 38 proc. budżetu. Deficyt budżetu w kwocie 17.844.905 zł zostanie sfinansowany nadwyżką z lat ubiegłych.

Rada powiatu jednomyślnie do wysokości 8.450.000 zł zwiększyła wydatki na przebudowę drogi powiatowej z Osiecznej (od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem) przez Łoniewo do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa i dalej do Kąkolewa. Umożliwi to podpisanie umowy ze spółką Strabag, która złożyła najtańszą ofertę w przetargu na tę inwestycję.

Radni zwiększyli także środki na działalność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie o kwotę 264 tys. zł w związku ze znacznym wzrostem wydatków na ogrzewanie i energię elektryczną.