Posiedzenie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Posiedzenie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego związane było z sytuacją wywołaną atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska, przeanalizowano możliwości przyjęcia uchodźców z Ukrainy na teren powiatu leszczyńskiego. Wszystkie gminy powiatu wyznaczyły miejsca możliwego ulokowania Ukraińców przybywających do Polski. W specjalnym raporcie przygotowanym dla Wojewody Wielkopolskiego na terenie powiatu wskazanych zostało ok. 2 tys. miejsc noclegowych.

Po posiedzeniu Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego wicestarosta Maciej Wiśniewski uczestniczył w wideokonferencji z wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim.