Starosta Jarosław Wawrzyniak podczas wideokonferencji z wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim

Dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak uczestniczył w wideokonferencji z wojewodą wielkopolskim Michałem Zielińskim.

Głównym tematem wideokonferencji wojewody wielkopolskiego z wielkopolskimi samorządowcami było omówienie kwestii dotyczących udzielania pomocy i wsparcia uchodźcom z Ukrainy. Mówiono m.in. na temat sposobu postępowania z uchodźcami z Ukrainy w związku z działaniami wojennymi w tym kraju, sposobu organizacji i koordynowania pomocy humanitarnej dla uchodźców i dla mieszkańców Ukrainy, a także powstawania i lokalizacji punktów informacyjnych oraz punktów recepcyjnych dla uchodźców.

W konferencji uczestniczyli także wójt gminy Lipno Łukasz Litka, wiceburmistrz gminy Rydzyna Łukasz Bartkowiak i pracownik Urzędu Gminy Włoszakowice.