Droga powiatowa Osieczna - Goniembice

Powiat leszczyński złożył wnioski o dofinansowanie pięciu inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Największa inwestycja, na którą samorząd złożył wniosek o dofinansowanie, to przebudowa 3,7 km drogi powiatowej Osieczna – Goniembice wraz z budową 3,5 km ścieżki rowerowej. Wartość robót budowlanych to ok. 14,9 mln zł. Przebudowa tego odcinka jest elementem dużego projektu samorządu -  przebudowy drogi Lipno - Goniembice - Osieczna - Łoniewo - Dobramyśl - skrzyżowanie z drogą krajową nr 12. Trakt ten łączy trzy bardzo ważne drogi: wspomnianą „12”, drogę wojewódzką nr 432 w Osiecznej oraz drogę wojewódzką nr 309 w Lipnie, która prowadzi do węzła na drodze ekspresowej S5.

Drugi projekt jest bardzo ważny dla bezpieczeństwa rowerzystów – to budowa 7,8 km ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż drogi powiatowej z Brenna do Włoszakowic. Wartość planowanych robót budowlanych to 11,8 mln zł.

Trzeci projekt przewiduje przebudowę 2,5 km drogi powiatowej z Wojnowic do granicy powiatów leszczyńskiego i kościańskiego. Roboty budowlane mają kosztować 5,3 mln zł.

W ramach naboru wniosków na inwestycje poprawiające infrastrukturę na terenach popegeerowskich powiat leszczyński zabiega o dofinansowanie dwóch projektów. Pierwszy z nich to przebudowa 6,6 km drogi powiatowej z Wijewa przez Potrzebowo do granicy powiatów leszczyńskiego i wschowskiego. Wartość robót budowlanych to 5,9 mln zł.

Drugi projekt dotyczy przebudowy drogi powiatowej z Dąbcza w kierunku Tworzanic (3,9 km). W tym przypadku wartość prac budowlanych oszacowano na ok. 2 mln zł.