Dożynki gminne w Gminie Wijewo zorganizowano w graniczącym z województwem lubuskim Potrzebowie. W uroczystościach obrzędowych na zaproszenie wójta Mieczysława Drożdżyńskiego uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Licząca ok. 380 mieszkańców miejscowość Potrzebowo starannie przygotowała się do gminnych dożynek, sołtys Barbarę Wojciech wsparli też mieszkańcy innych wiosek najmniejszej gminy powiatu leszczyńskiego. Dożynkowy korowód złożony głównie z bryczek i maszyn rolniczych przejechał z Brenna przez Wijewo do Potrzebowa.

Po mszy na boisku sportowym część obrzędowa odbyła się na placu przy domu kultury w Potrzebowie. Za część artystyczną odpowiadały chór Hejnał, kabaret Bez nazwy oraz czirliderki 40+ Alebabki. Gościem gminnych dożynek gminy Wijewo był starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2016/artykuly/Potrzebowo_dozynki_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}