Delegacja powiatu leszczyńskiego oddała hołd Żołnierzom Wyklętym

W Lesznie obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wśród delegacji składających kwiaty pod pomnikiem poświęconym żołnierzom podziemia niepodległościowego była delegacja  powiatu leszczyńskiego.

Od 2014 r. uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbywają się w Lesznie pod pomnikiem poświęconym żołnierzom podziemia antykomunistycznego i niepodległościowego. Tradycyjnie poprzedza je uroczysta msza w leszczyńskiej bazylice.

W tegorocznych uroczystościach uczestniczyli m.in. poseł Grzegorz Rusiecki, delegacje miasta Leszna, powiatu leszczyńskiego z przewodniczącym Rady Powiatu Leszczyńskiego Janem Szkudlarczykiem na czele, licznych instytucji i organizacji, a także uczniowie wielu leszczyńskich szkół.