Tenisiści Wametu Dąbcze ze srebrnymi medalami Pucharu Polski edycji wielkopolskiej

Tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zdobyli srebrny medal w wielkopolskiej edycji Pucharu Polski mężczyzn w tenisie stołowym. To największy sukces w historii klubu z gminy Rydzyna.

W rozegranym w Dąbczu niedzielnym finale Pucharu Polski mężczyzn edycji wielkopolskiej zmierzyły się aktualnie dwie najlepsze drużyny w 2. lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej w grupie południowej: Piast Poprava Ostrzeszów i Wamet Dąbcze.

Faworytem decydującego starcia byli zawodnicy z Ostrzeszowa, którzy w tym sezonie dwukrotnie na 2-ligowym froncie rozgrywek tenisowych wygrali z Wametem. Ostrzeszowianie swoją dominację pokazali także w niedzielnym meczu, zwyciężając 4:2. W ekipie gospodarzy wszystkie punkty wywalczył Michał Krzyżanowski, który najpierw pokonał Zbigniewa Kaczmarka 3:0 a, następnie Pawła Piotrowskiego 3:1.

Porażka w finałowym spotkaniu to i tak najlepszy występ Wametu Dąbcze w historii startów w Pucharze Polski mężczyzn edycji wielkopolskiej. Warto dodać, że w dwóch poprzednich edycjach tenisiści stołowi z gminy Rydzyna rywalizację w tych zmaganiach kończyli z brązowymi medalami.

Przypomnijmy, że w styczniu tenisistki stołowe Wametu Dąbcze wygrały Puchar Polski kobiet edycji wielkopolskiej i w maju br. zagrają w półfinale rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim.

Patronat nad finałem Pucharu Polski w Dąbczu objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, a z budżetu powiatu sfinansowane zostały statuetki dla zawodników.

Wamet Dąbcze – Piast Poprava Ostrzeszów 2:4

Michał Krzyżanowski – Zbigniewa Kaczmarek 3:0

Jakub Matkowski – Paweł Piotrowski 0:3

Tomasz Mrozek – Adrian Spychała 1:3

Krzyzanowski/Mrozek – Werner/Spychała 0:3

Michał Krzyżanowski – Paweł Piotrowski 3:1

Tomasz Mrozek – Zbigniewa Kaczmarek 1:3