Budowa chodnika prowadzącego do przejścia dla pieszych przy ul. Grotnickiej we Włoszakowicach

Spółka Drogtranz z Góry buduje i przebudowuje dziewięć przejść dla pieszych w powiecie leszczyńskim. Inwestycje są dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Powiat leszczyński w dwóch naborach uzyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na poprawę bezpieczeństwa pieszych w rejonie dziesięciu przejść, z których korzysta szczególnie dużo mieszkańców.

Spółka Drogtranz z Góry wygrała przetargi na przebudowę i budowę dziewięciu przejść dla pieszych.  W Brennie, Boszkowie Letnisku, Wijewie, Kąkolewie, Pawłowicach, Rydzynie i MórkowIe wykonane zostały już roboty nawierzchniowe z kostki betonowej przy przejściach dla pieszych. Wkrótce zostanie zamontowane oświetlenie, a potem będzie oznakowana jezdnia. We Włoszakowicach zbudowany został chodnik z kostki betonowej po jednej stronie ul. Grotnickiej, trwa przebudowa drugiej strony jezdni. Roboty w Świerczynie rozpoczną się w tym tygodniu.

Dziesiątą inwestycją jest przebudowa przejścia dla pieszych w Święciechowie, którą wykonuje spółka Rawznak z Rawicza.

Łączna wartość dziesięciu inwestycji to 1,2 mln zł, z czego dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi ok. 850 tys. zł.

Facebook Powiat 1

RFRD logo