Zakończenie wyposażania ambulansu dla Ukraińców przed remizą w Wilkowicach

Powiat leszczyński sfinansował część wyposażenia medycznego karetki pogotowia, która jest darem dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.

Z inicjatywy mieszkańców powiatu leszczyńskiego kupiony został używany ambulans VW Crafter. Został wyremontowany i wyposażony w sprzęt medyczny i ratunkowy, a także w środki medyczne i opatrunki. Wśród wielu osób, firm i instytucji, które wsparły te inicjatywę, znalazł się także samorząd powiatu leszczyńskiego. Z budżetu powiatu kupiono za ok. 14 tys. zł: respirator, ssak, pompę infuzyjną i dwie torby medyczne z pełnym wyposażeniem. Sprzęt przekazał wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Karetka spod remizy strażackiej w Wilkowicach wyjechała do Iwano-Frankowska w Ukrainie.