Droga powiatowa Pawłowice - Kociugi

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie poznał oferty wykonawców budowy i przebudowy chodników przy drogach powiatowych Pawłowice – Kociugi oraz w Lasocicach.

Przy drodze z Pawłowic do Kociug w gminie Krzemieniewo po prawej stronie w ramach pierwszego etapu prac ma powstać chodnik (w większości o nawierzchni asfaltowej) o długości ok. 1,6 km. Termin wykonania robót to 30 września br. W przetargu złożono pięć ofert, najtańsza spółki Nodo z Leszna wynosi  796.336 zł.

Natomiast w Lasocicach w gminie Święciechowa przy ul. Święciechowskiej (od ul. Tylnej aż za ul. Ogrodową, do wybudowanego w 2019 r. nowego odcinka) przebudowany ma zostać po prawej stronie chodnik na długości 740 mb. Termin wykonania prac to 30 września br. W przetargu złożono osiem ofert, najtańsza z nich należy do firmy Sob-Bruk z Kościana i wynosi 286.259 zł.

Komisja przetargowa weryfikuje złożone oferty.

Obie inwestycje mają być współfinansowane przez powiat leszczyński i gminy: Krzemieniewo i Święciechowa.