Przebudowa drogi powiatowej w Kłodzie

W Kłodzie trwa przebudowa drogi powiatowej. Spółka Nodo wykonuje prace na kilku odcinkach.

Zgodnie z umową z wykonawcą przebudowanych zostanie 2,3 km drogi powiatowej w Kłodzie i zbudowana droga pieszo – rowerowa o długości 2,2 km. Prace wykonywane są obecnie w kilku miejscach. Wybudowano już kilka dłuższych odcinków ciągów pieszo – rowerowych. Trwa układanie kolejnych odcinków kanalizacji deszczowej i krawężników. Droga powiatowa jest zamknięta dla ruchu między przejazdem kolejowym, a wiaduktem nad drogą ekspresową S5. W tym miejscu układane są krawężniki, ścieki uliczne oraz kanalizacja deszczowa, a w najbliższym czasie ułożona zostanie pierwsza warstwa asfaltu.

Koszt inwestycji to 6,4 mln zł, z czego połowę pokryje dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat leszczyński wyda na nią 2,2 mln zł, a  gmina Rydzyna - 1 mln zł.

Facebook Powiat 2

RFRD logo