Otwarcie Centrum Integracji Cudzoziemców w Lesznie

W Lesznie otwarto Centrum Integracji Cudzoziemców. W miejscu tym obcokrajowcy będą mogli skorzystać z pomocy prawnej, psychologicznej i społecznej.

Centrum Integracji Cudzoziemców uruchomiono przy Alejach Jana Pawła II 12 w Lesznie. To jedna z pięciu tego typu placówek w Wielkopolsce.

Liderem projektu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a podmiotem prowadzącym samorząd województwa wielkopolskiego. W pierwszym okresie działalności centrum zajmować się przede wszystkim pomocą uchodźcom z Ukrainy. Zatrudnione tam zostały osoby znające język ukraiński i rosyjski.

Centrum Integracji Cudzoziemców świadczyć będzie kompleksową pomoc dla wszystkich cudzoziemców i ściśle współpracować z instytucjami funkcjonującymi w regionie leszczyńskim.

Centrum Integracji Cudzoziemców w Lesznie czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30.

W oficjalnym otwarciu centrum uczestniczył m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

fot. F.Wybieralski elka.pl