Pogadanki ekologiczne "Smog stop!"

Ponad pół tysiąca uczniów z powiatu leszczyńskiego uczestniczyło w warsztatach ekologicznych pod hasłem „Smog stop!”.  Zajęcia sfinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.

W lutym i marcu br. w szkołach podstawowych w powiecie leszczyńskim przeprowadzony został cykl pogadanek ekologicznych pod hasłem „Smog stop!”. Zajęcia prowadziła Justyna Piwońska z firmy Ekosfera w Lesznie.

Głównym celem zajęć było podniesienie wiedzy w zakresie  konieczności dbania o powietrze, którym oddychamy. Duży nacisk położono na to, by uczniowie zrozumieli konsekwencje zanieczyszczenia i aby zdobytą wiedzę przekazywali dalej rodzicom, dziadkom i rówieśnikom. To najlepszy model edukacji ekologicznej, uświadamiający, że już od najmłodszych lat mamy wpływ na stan środowiska naturalnego i stajemy się za nie odpowiedzialni.

Zajęcia przeprowadzone zostały w wybranych szkołach podstawowych powiatu leszczyńskiego. Łącznie w warsztatach uczestniczyło 535 uczniów z klas I-III. Dzieci chętnie współpracowały z prowadzącą pogadanki, z zaciekawieniem przyglądały się przeprowadzanym eksperymentom, żywo reagowały na postawione pytania, z entuzjazmem wykonywały powierzone zadania. W toku zajęć osiągnięto cele założone w projekcie, ale również udało się wyczulić uczestników na potrzebę ochrony środowiska naturalnego, uwrażliwić na piękno przyrody oraz ukształtować postawę szacunku dla przyrody i jej piękna.