Aleksandra Poniży

W wieku 76 lat zmarła doktor Aleksandra Poniży, ginekolog-położnik z 50-letnim stażem, związana ze służbą zdrowia w Lesznie. Od 1958 r. była mieszkanką powiatu leszczyńskiego.

Aleksandra Poniży w wieku 12 lat zamieszkała z rodzicami i dwoma braćmi w Grotnikach w gminie Włoszakowice. Ukończyła szkołę podstawową we Włoszakowicach, I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie. Po studiach na Akademii Medycznej w Poznaniu na 37 lat związała się ze szpitalem w Lesznie, pracując na oddziale ginekologiczno – położniczym i w poradni dla kobiet. Pracowała też w pogotowiu ratunkowym, była biegłą sądową i prowadziła prywatny gabinet lekarski. Mimo przejścia na emeryturę przez ostatnie 14 lat pracowała w poradni w Centrum Medycznym Medeor w Lesznie i w prywatnym gabinecie.

Uroczystość pożegnania Aleksandry Poniży odbędzie się 11 marca br. o godz. 11:00 w kościele we Włoszakowicach.