Przekazanie pontonu z silnikiem OSP Brenno

OSP Brenno otrzymało ponton ratowniczy z silnikiem spalinowym, który będzie wykorzystywany do prowadzenia akcji ratunkowych na jeziorach. Część kosztów zakupu sfinansował powiat leszczyński.

Powiat leszczyński systematycznie wspiera inwestycje związane z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców. W szczególności dofinansowywane są zakupy pojazdów i sprzętu użytkowanego przez ochotnicze straże pożarne, zwłaszcza te należące do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

OSP Brenno otrzymało ponton ratowniczy o wartości ok. 50 tys. zł oraz silnik o wartości 23 tys. zł. Zakup silnika kwotą 10 tys. zł dofinansował powiat leszczyński. Ponieważ na terenie działalności OSP Brenno znajduje się kilka jezior, a siedziba jednostki ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie jest oddalona o ponad 30 km, nowy sprzęt pomoże ochotnikom jeszcze skuteczniej i szybciej prowadzić działania z zakresu ratownictwa wodnego.

W oficjalnym przekazaniu łodzi OSP Brenno uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.