Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej zapewniły sobie zwycięstwo w 2. lidze kobiet w grupie wielkopolskiej. W sobotę zespół z gminy Rydzyna wygrał siódme spotkanie z rzędu, pokonując we własnej hali MKS TS Warta Oborniki 8:2.

Drużyna Wametu Dąbcze wygrała 8:2, a najwięcej punktów w jej szeregach zdobyły Sandra Kozioł i Agata Domańska – po 2,5. Swój pierwszy pojedynek singlowy na 2-ligowym froncie wygrała wychowanka Akademii Tenisa Stołowego – Magdalena Borowczyk, która zwyciężyła także wspólnie z Magdalena Jaszczuk w grze podwójnej. Ta druga, podobnie jak jej imienniczka, odniosła również wygraną w grze pojedynczej.

Zwycięstwo nad MKS TS Wartą Oborniki zapewniło klubowi z powiatu leszczyńskiego zwycięstwo w grupie wielkopolskiej 2. ligi kobiet na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej. Ostatnie spotkanie w rozgrywkach klub z gminy Rydzyna rozegra 9. kwietnia na wyjeździe z Nałęczem Wroklech Ostroróg.

Bez względu na wynik ostatniego spotkania, tenisistki stołowe Wametu Dąbcze zmierzą się z Griffin’s Spin Szczecin w dwumeczu o zwycięstwo w całych rozgrywkach 2. ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej.