Spotkanie specjalistów szkolnych placówek oświatowych w Starostwie Powiatowym w Lesznie

W Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyło się spotkanie specjalistów szkolnych placówek oświatowych z powiatu leszczyńskiego.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Powiatową Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rydzynie. Czas poświęcono problemom udzielania dzieciom i młodzieży pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Specjalna uwaga skierowana została na sytuację uczniów z Ukrainy - uchodźców wojennych, którzy nagle wyrwani zostali ze swych lokalnych środowisk, musieli wyjechać z ojczyzny i znaleźli się w szkołach zlokalizowanych w powiecie leszczyńskim.

Z uwagi na brak gotowych rozwiązań do pracy i niesienia pomocy dzieciom spoza polskiego systemu edukacji dyrektor PPPP w Rydzynie Ewa Rosolska zaproponowała stworzenie grupy wsparcia dla specjalistów i nauczycieli, w ramach której nastąpi wymiana doświadczeń oraz udzielane będzie wsparcie w działaniach edukacyjnych oraz psychologiczno-pedagogicznych.