Lokalizacja powiatowego węzła rowerowego w Boszkowie Letnisku

Powiat leszczyński otrzyma dofinansowanie z budżetu województwa wielkopolskiego na budowę wiaty turystycznej w Boszkowie Letnisku. Będzie to drugi tego typu obiekt przy ścieżkach rowerowych zarządzanych przez powiat leszczyński.

W ub.r. przy rondzie w Święciechowie powstał Powiatowy Węzeł Rowerowy "Święciechowa". Przy ścieżce powstało przyjazne dla rowerzystów miejsce odpoczynku. Ustawiona została zadaszona drewniana wiata z ławkami, a teren wokół niej utwardzony został kostką betonową. Zamontowano także stojaki, mapę powiatu leszczyńskiego z siecią ścieżek rowerowych i stację napraw rowerów oraz nasadzono drzewa i krzewy. Na budowę pierwszego powiatowego węzła rowerowego samorząd otrzymał 19,3 tys. zł dofinansowania z budżetu województwa wielkopolskiego. Łączny koszt prac wyniósł 42,4 tys. zł.

W tym roku samorząd złożył wniosek o dofinansowanie budowy kolejnego obiektu. W Boszkowie Letnisku przy ul. Starkowskiej ma zostać zamontowana zadaszona wiata z ławami, stojaki na rowery i mapa powiatu leszczyńskiego z siecią ścieżek rowerowych.

Wniosek samorządu znalazł się na liście rankingowej opracowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu z kwotą dofinansowania 12,5 tys. zł, co stanowić ma połowę kosztów inwestycji.