Mistrzostwa Wielkopolski szkół w szachach we Włoszakowicach

We Włoszakowicach odbył się IV Finał Wojewódzkich Mistrzostw Wielkopolski szkół projektu „Edukacja przez szachy w szkole”. Dwudniowy turniej patronatem objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach odbyły się dwa turnieje. W pierwszym rywalizowali uczniowie klas I-III podstawówek, w klasyfikacji drużynowej (sześcioosobowej) zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3 ze Swarzędza, przed SP Włoszakowice i SP Lusowo.

W drugim dniu rozegrano turniej dla uczniów klas IV-V. W tej rywalizacji zwyciężyła SP Włoszakowice, przed SP 3 ze Swarzędza i SP Marzenin.

Turnieje odbyły się pod patronatem starosty Jarosława Wawrzyniaka, a jego organizację dofinansował powiat leszczyński.