Uczniowie SOSW Rydzyna na Targach Edukacyjnych w Poznaniu

Po raz pierwszy uczniowie prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie uczestniczyli w warsztatach podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu.

Warsztaty zorganizowało Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu uczniowie SOSW w Rydzynie zaprezentowali trzy  zawody. Uczący się w zawodzie krawca z przygotowanych szablonów wycinali z kolorowych materiałów elementy  związane z Wielkanocą: kurki, kaczki, króliki, ptaki, a następnie obszywali te elementy, wypełniali i dekorowali wstążka i innymi dodatkami. Uczniowie w zawodzie ogrodnika z kolei ukorzeniali rośliny: hortensję, porzeczkę i tuję, przesadzali tuję szmaragdową, szczepili sosnę himalajską, wysiewali nasiona warzyw przyprawowych, tworzyli stroiki wiosenno – wielkanocne. Przyszli kucharze natomiast przygotowali dania na słono i słodko: tortilki z warzywami i łososiem, melon z szynką szwarcwaldzką oraz dipem żurawinowym, rybę pod pierzynką ananasową, muszle makaronowe z pastą jajeczną, sernik wiedeński polany musem malinowym, mini pavlowe z masą śmietanową oraz owocami, deser-krem z białej czekolady, jogurtu i utartych malin oraz mus truskawkowy z listkami mięty.

Podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu zaprezentowana została pełna oferta edukacyjna SOSW w Rydzynie na wszystkich poziomach nauczania, zwiedzający obejrzeli także film promocyjny o rydzyńskiej placówce.