Przekazanie artykułów medycznych na potrzeby szpitala dziecięcego we Lwowie

Stowarzyszenie MTS Aktywne Włoszakowice prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup artykułów i sprzętu medycznego dla szpitala dziecięcego we Lwowie. Powiat leszczyński wsparł tę inicjatywę i przekazał pompę infuzyjną oraz torbę medyczną z wyposażeniem.

Stowarzyszenie MTS Aktywne Włoszakowice nawiązało kontakt z Uczelnią Medyczną im. Marii Skłodowskiej Curie z Warszawy, koordynującą udzielanie pomocy humanitarnej szpitalom w Ukrainie. Następnie szpital dziecięcy we Lwowie przekazał listę potrzebnej aparatury, sprzętu i artykułów medycznych. Z powodu ewakuacji szpitali w bombardowanych przez Rosjan miastach, pacjenci zostali przetransportowani m.in. do Lwowa.

MTS Aktywne Włoszakowice uruchomiło zbiórkę pieniędzy na zakup wyposażenia niezbędnego do ratowania życia dzieci. Kupione wyposażenie zostanie dostarczone do Uczelni Medycznej w Warszawie, skąd w zorganizowanym transporcie trafi bezpośrednio do szpitala we Lwowie.

Pomocy szpitalowi we Lwowie udzielił także powiat leszczyński, który kupił pompę infuzyjną oraz torbę medyczną z wyposażeniem. Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski, w obecności Mateusza Juśkiewicza, koordynatora ds. pomocy obywatelom z Ukrainy w powiecie leszczyńskim, przekazali też członkowi MTS Aktywne Włoszakowice, radnemu powiatu leszczyńskiego Rafałowi Jagodzikowi, cztery kartony z artykułami medycznymi zebranymi od mieszkańców powiatu w poszczególnych gminach.

Zbiórka pieniędzy na pomoc szpitalowi dziecięcemu we Lwowie -