Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak podpisał z kołami łowieckimi kolejne dziesięcioletnie umowy na dzierżawę ośmiu obwodów łowieckich na terenie powiatu leszczyńskiego.

Zgodnie z ustawą prawo łowieckie na wniosek Polskiego Związku Łowieckiego, po zasięgnięciu opinii wójta lub burmistrza oraz izby rolniczej starosta wydzierżawia obwody łowieckie kołom łowieckim.

Starosta Jarosław Wawrzyniak podpisał umowy dzierżawy ośmiu obwodów siedmiu kołom łowieckim (jedno koło dzierżawi dwa obwody).

W powiecie leszczyńskim łączna powierzchnia użytkowa wydzierżawionych obwodów wynosi 43.775 ha, a największy obwód administrowany przez Koło Łowieckie Szarak ze Strzyżewic ma 8.140 ha.