Podpisanie umowy na zorganizowanie miejsc pobytu uchodźcom z Ukrainy w Osiecznej

Od dziś w Osiecznej kwaterowani będą uchodźcy z Ukrainy. To drugie po Lipnie miejsce zbiorowego zamieszkania wskazane przez powiat leszczyński.

Na polecenie wojewody wielkopolskiego powiat leszczyński zorganizował pierwsze 58 miejsc noclegowych dla obywateli Ukrainy. Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski podpisali umowę z właścicielem Ośrodka Wypoczynkowego oraz Niepublicznego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Waykiki w Osiecznej, w których znajdzie schronienie i otrzyma wyżywienie 58 uchodźców.

To drugie miejsce zakwaterowania dla Ukraińców w powiecie leszczyńskim. Wcześniej wojewoda wielkopolski podpisał umowę z właścicielem byłego hotelu w Lipnie, w którym może mieszkać do 100 osób.

Obywateli Ukrainy do miejsc zakwaterowania kieruje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu, tel. 61 8541172 /73.