Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Rydzynie rozpoczął rok szkolny. W uroczystości uczestniczył m.in. wicestarosta Robert Kasperczak.

SOSW w Rydzynie to największa placówka oświatowa prowadzona przez samorząd powiatowy. Każde rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego to ważne wydarzenie dla uczniów, rodziców i nauczycieli. inauguracji roku szkolnego 2016/17 uczestniczyli także wicestarosta Robert Kasperczak i naczelnik wydziału spraw społecznych Starostwa Powiatowego w Lesznie Katarzyna Kamińska.

Podczas uroczystego apelu dyrektor SOSW Krystyna Śliwińska wręczyła akty nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela kontraktowego Stanisławie Witkiewicz i Karolinie Skorupińskiej. Akt nadania stopnia awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego wręczył Wicestarosta Pan Robert Kasperczak. Rozpoczęcie roku szkolnego było także okazją do przekazania nagród jubileuszowych nauczycielom i pracownikom SOSW w Rydzynie oraz dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe absolwentom zasadniczej szkoły zawodowej.

{gallery}2016/artykuly/Rydzyna_SOSW_1_wrzesnia_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}