Podpisanie umowy na zorganizowanie miejsc pobytu uchodźcom z Ukrainy w Osiecznej

W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Morena w Osiecznej uruchomione zostało drugie w tej miejscowości miejsce zbiorowego zamieszkania dla obywateli Ukrainy, wskazane przez powiat leszczyński.

Na polecenie wojewody wielkopolskiego powiat leszczyński zorganizował w ubiegłym tygodniu 58 miejsc noclegowych dla obywateli Ukrainy w ośrodku wypoczynkowym oraz w Niepublicznym Szkolnym Schroniska Młodzieżowym Waykiki w Osiecznej.

Dziś starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski podpisali z Józefem Rafałem Popławskim, dyrektorem Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Morena w Osiecznej umowę na zorganizowanie noclegów i wyżywienia dla 42 obywateli Ukrainy. Uruchomienie miejsca zakwaterowania nastąpiło w uzgodnieniu z gminą Osieczna, stąd obecność przy podpisaniu umowy burmistrza Stanisława Glapiaka i sekretarza gminy Sławomira Kosmalskiego.

Powiat wskazał łącznie już 200 miejsc noclegowych dla uchodźców w trzech lokalizacjach (dwie w Osiecznej i jedna w Lipnie).

Obywateli Ukrainy do miejsc zakwaterowania kieruje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu, tel. 61 8541172 /73.