Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak uczestniczyli w walnym zgromadzeniu Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Lesznie, które odbyło się w Święciechowie.

Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Lesznie zrzesza 26 spółek wodnych z powiatu leszczyńskiego. Spółki te swoją działalnością obejmują łącznie ponad 23 tys. ha, a prace konserwacyjne (wykaszanie i odmulanie) oraz naprawy i udrożnienia drenowania wykonywane są na ponad 800 km rowów melioracyjnych.

Uczestnicy zorganizowanego w Święciechowie walnego zgromadzenia zatwierdzili roczne sprawozdanie finansowe RZSW za rok 2021 oraz udzielili absolutorium kierowanemu przez Jana Sobczaka (radnego powiatu leszczyńskiego) zarządowi RZSW. Delegaci wybrali na nową kadencję zarząd w składzie: Jan Sobczak – przewodniczący, Jacek Pawłowski – wiceprzewodniczący, Tadeusz Przybylski – sekretarz, Henryk Mejza i Mirosław Kaczmarek – członkowie.

Zaproszony na obrady starosta Jarosław Wawrzyniak poinformował o wsparciu finansowym, jakie  powiat leszczyński udziela Rejonowemu Związkowi Spółek Wodnych. W 2021 r. samorząd dofinansował bieżące utrzymanie urządzeń wodnych kwotą 80 tys. zł, w tym roku wysokość dotacji Rada Powiatu Leszczyńskiego zwiększyła do 100 tys. zł.