Szkolenie obronne kadry kierowniczej starostwa i jednostek powiatu

W związku z sytuacją w Ukrainie kadra kierownicza Starostwa Powiatowego w Lesznie i innych jednostek powiatu leszczyńskiego została przeszkolona w zakresie spraw obronnych i kryzysowych.

Uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania administracji i obowiązkami wynikającymi z ewentualnego wprowadzenia wyższych stanów obronnych państwa. Omówiono także kwestie mogące się pojawić w czasie masowego przyjazdu na teren powiatu uchodźców z Ukrainy, w tym ich zakwaterowane i zatrudnienie.

Udział w szkoleniu wzięli również przedstawiciele: 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego, 125 Batalionu Lekkiej Piechoty w Lesznie, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lesznie, Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie.