Szkolenie kandydatów na rodziny zastępcze w powiecie leszczyńskim

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie rozpoczęło cykl spotkań szkoleniowych dla kandydatów na niezawodowe rodziny zastępcze.

W powiecie leszczyńskim funkcjonuje obecnie 39 rodzin zastępczych sprawujących opiekę nad 77 dziećmi. Ponieważ rodzin zastępczych jest za mało, a znalazły się osoby zainteresowane pełnieniem takiej funkcji, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie zorganizowało obowiązkowe szkolenie dla 14 kandydatów na niezawodowe rodziny zastępcze.

Bezpłatne szkolenie prowadzone jest według Programu PRIDE – Rodzinna Piecza Zastępcza, zatwierdzonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. PRIDE to program przygotowujący rodziny do pełnienia różnych form opieki zastępczej nad dziećmi. Ma on formę warsztatową, pozwala więc, poza uzyskaniem konkretnych wiadomości, na zdobycie i przećwiczenie umiejętności związanych  z wychowywaniem dziecka powierzonego w ramach pieczy zastępczej. Program składa się z 12 sesji grupowych, które prowadzone są przez licencjonowanych trenerów.

Kolejne osoby – mieszkańcy powiatu leszczyńskiego - zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie, tel. 65 5296838 lub 65 5256968.