Siedziba spółki Agro Rydzyna

Szesnaście firm z powiatu leszczyńskiego znalazło się na liście „Diamenty Forbesa 2022”. Najwyższe miejsce – 87 w kraju - wśród firm dużych zajęła spółka Agro Rydzyna.

Już po raz czternasty we współpracy z redakcją „Forbes” Dun & Bradstreet Poland opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Wszystkie przedsiębiorstwa, które znalazły się na liście, mogą szczycić się tytułem „Diamentów Forbesa 2022”.

W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Pod uwagę brano firmy, które do KRS złożyły sprawozdanie finansowe lub bezpośrednio przesłały je do Dun & Bradstreet Poland. Eliminowane były przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji. Diamentami Forbesa zostały te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, ocenianym według ratingu Dun & Bradstreet Poland.

Nagrodzone firmy podzielone zostały na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł, średnie z przychodem od 50 do 250 mln zł oraz duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł.

W klasyfikacji „Diamenty Forbesa 2022” znalazły się następujące firmy z powiatu leszczyńskiego:

Firmy duże:

Agro Rydzyna sp. z o.o. z Kłody – 12 miejsce w Wielkopolsce, 87 miejsce w kraju

Werner Kenkel sp. z  o.o. z Rydzyny – 23 miejsce w Wielkopolsce, 190 miejsce w kraju

Winkhaus Polska Bete-Iligungs sp. z o.o. sp. k. z Rydzyny – 55 miejsce w Wielkopolsce, 7108 miejsce w kraju

Firmy średnie:

Astromal sp. z o.o. z Wilkowic – 60 miejsce w Wielkopolsce, 447 miejsce w Polsce

Hermes sp. z o.o. z Włoszakowic – 134 miejsce w Wielkopolsce, 1018 miejsce w kraju

Viacon Polska sp. z o.o. z Rydzyny – 179 miejsce w Wielkopolsce, 1335 miejsce w kraju

PUP Agromix sp. z o.o. z Rojęczyna – 206 miejsce w Wielkopolsce, 1540 miejsce w kraju

Firmy małe:

TDM sp. z o.o. z Kąkolewa  258 miejsce w Wielkopolsce, 1883 miejsce w kraju