Plakat obrazujący tekst

W Wielkopolsce przedłużony został trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE-CRP). Będzie obowiązywać do 15 kwietnia br.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia alarmowego CRP-CHARLIE obowiązywało do 31 marca br. Stopnie alarmowe lub stopnie alarmowe CRP wprowadza, zmienia i odwołuje premier.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień CHARLIE to trzeci z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.