Plakat obrazujący tekst

W każdy wtorek w godz. 13:00 – 15:00 w Starostwie Powiatowym w Lesznie funkcjonuje punkt pomocy prawnej dla obywateli Ukrainy. Bezpłatne porady udzielane są im w obecności tłumacza języka ukraińskiego.

Powiat leszczyński systematycznie wspiera obywateli Ukrainy dotkniętych skutkami agresji Rosji na ich kraj, jak również uchodźców przebywających w powiecie. Jedną z form pomocy dla stale rosnącej liczby Ukraińców w powiecie jest świadczenie im porad prawnych. W wyniku uzgodnień dokonanych przez samorząd z Okręgową Radą Adwokacką w Poznaniu, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie funkcjonuje punkt pomocy prawnej.

Obywatele Ukrainy przebywający w powiecie leszczyńskim korzystają z bezpłatnej pomocy prawnej w Starostwie Powiatowym w Lesznie, na pl. Kościuszki 4b, we wtorki w godz. 13:00 – 15:00. Porad udzielają adwokaci i aplikanci adwokaccy, a powiat leszczyński zapewnia obecność tłumacza języka ukraińskiego.

Udzielenie pomocy prawnej poprzedza rejestracja na wizytę pod numerem telefonu: 65 529 68 01, w poniedziałki w godz. 8:00 - 16:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 7:00 - 15:00.