36 Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym

Mykola Mershe z Charkowa wygrał 36 Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym, najbardziej prestiżową tego typu rywalizację w powiecie leszczyńskim.

W zorganizowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół z Bukówca Górnego Biegu Sokoła uczestniczyło ok. 600 zawodników. Biegacze rywalizowali na dystansach 1, 2 i 4 km oraz w biegu głównym na 15 km.

Tegorocznym zwycięzcą został Ukrainiec Mykola Mersha z Charkowa, od miesiąca mieszkaniec Leszna. Trasę pokonał w czasie 48 minut i 7 sekund.  Drugie miejsce zajął Paweł Tarasiuk z Poznania, a trzecie - Miłosz Szcześniewski z Dąbcza. Rywalizację wśród kobiet wygrała Małgorzata Nowak z Pleszewa w czasie 59 minut i 59 sekund. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Wojtasiak z Kościana, a trzecie - Martyna Zielińska z Leszna. Mistrzynią Polski Lekarzy została Małgorzata Nowak, a mistrzem - Jakub Osuch z Wir.

Organizacja Biegu Sokoła była tradycyjnie dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego. W uroczystym otwarciu imprezy uczestniczył starosta Jarosław Wawrzyniak, który też wręczał puchary i medale biegaczom.