Przebudowa drogi powiatowej - ul. Mórkowskiej w Wilkowicach

Spółka Strabag przebudowuje drogę powiatową – ul. Mórkowską w Wilkowicach.

Zakres prac obejmuje przebudowę 2,6 km ul. Mórkowskiej w Wilkowicach, od skrzyżowania z ul. Dworcową do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309 (starą „piątką”). Jezdnia zostanie przebudowana, poszerzona i wzmocniona, zbudowane będzie odwodnienie oraz przejścia dla pieszych i rowerów.

Spółka Strabag zbuduje również zostanie po stronie północnej: ciąg pieszo – rowerowy od skrzyżowania z ul. Dworcową do ul Krętej (945 mb) i dalej chodnik (460 mb) do zjazdu w kierunku Karolewka. Po stronie południowej powstanie chodnik (125 mb) od skrzyżowania z ul. Dworcową.

Obecnie spółka Strabag wykonuje dren odwadniający ścieżkę rowerową i jezdnię oraz podbudowę pod warstwy poszerzenia i wzmocnienia krawędzi jezdni. Termin zakończenia prac to 10 listopada 2022 r.

Inwestycja kosztować będzie ok. 6,9 mln zł, z czego 4,7 mln zł stanowić będzie dotacja z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Facebook Powiat 2

programy rzadowe