Przebudowa drogi powiatowej w Kłodzie

Przebudowywana droga powiatowa w Kłodzie zostanie zamknięta dla ruchu w dniach 11-15 kwietnia oraz 19-22 kwietnia br. w godz. 8:00 – 17:00.

Spółka Nodo z Leszna przebudowuje 2,3 km drogi powiatowej w Kłodzie, od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 309  do wiaduktu nad drogą ekspresową S5. Równolegle powstaje droga pieszo – rowerowa o długości 2,2 km.

W związku z koniecznością wykonania przyłączy kanalizacji deszczowej oraz budową wlotów kanału deszczowego do przydrożnego rowu droga w Kłodzie, na odcinku od wjazdu i wyjazdu na tzw. Zapłocie do przejazdu kolejowego będzie okresowo wyłączona z ruchu. Roboty będą wykonywane w dniach 11-15 kwietnia oraz 19-22 kwietnia br. w godz. 8:00 – 17:00.

Koszt inwestycji to 6,4 mln zł, z czego połowę pokryje dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat leszczyński wyda na nią 2,2 mln zł, a  gmina Rydzyna - 1 mln zł.

Facebook Powiat 2

RFRD logo