Międzynarodowe wyścigi chartów w Lesznie

Ok. 150 psów uczestniczyło w dwudniowych Międzynarodowych Wyścigach Chartów w Lesznie. Impreza odbyła się m.in. pod patronatem starosty leszczyńskiego.

Leszczyński oddział Związku Kynologicznego w Polsce zorganizował na lotnisku w Strzyżewicach pierwsze międzynarodowe wyścigi chartów w rasach: whippet, charcik włoski, borzoj, chart polski i chart afgański. Psy rywalizowały w dwójkach podążając za wabikiem na naciągniętej lince. Sędziowie oceniali szybkość zwierząt, ich zwinność, zaciętość i entuzjazm. W mistrzostwach uczestniczyli hodowcy z Polski, Czech, Niemiec, Słowacji i Finlandii.

Mistrzostwa odbyły się pod patronatem starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka, z budżetu samorządu sfinansowano zakup części pucharów.

Fot. J.Kuik leszno24.pl

Facebook Powiat 1