Podpisanie umowy o dofinansowanie z budżetu województwa wielkopolskiego zakupu przez powiat leszczyński sadzonek drzew miododajnych

Powiat leszczyński otrzymał 19,8 tys. zł dotacji z budżetu województwa wielkopolskiego na zakup sadzonek drzew miododajnych. Umowa o dofinansowanie została podpisana w Zaborówcu w gminie Wijewo.

Samorząd województwa wielkopolskiego od lat współfinansuje zakup sadzonek drzew miododajnych przez gminy i powiaty. Sadzenie drzew miododajnych to odpowiedź na apele pszczelarzy, którzy od lat alarmują, że niezbędne w rolnictwie pszczoły coraz częściej mają problemy z pozyskiwaniem nektarów i soków, z których powstaje miód.

Powiat leszczyński na zakup sadzonek otrzymał w 2022 r. dofinansowanie w wysokości 19,8 tys. zł. Podczas spotkania samorządowców z Leszna i powiatu leszczyńskiego w Zaborówcu umowę o dofinansowanie z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim podpisali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Nasadzenia będą prowadzone w okresie jesiennym przez pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie. Za 22 tys. zł (z czego 19,8 tys. zł to dotacja z budżetu województwa wielkopolskiego) posadzonych zostanie 200 lip przy drodze powiatowej Strzyżewice – Henrykowo.

Facebook Powiat 2