Godło Polski  Herb województwa Wielkopolskiego POL powiat leszczyński COA    800px POL gmina Krzemieniewo Herb Lipna - link 1200px POL Osieczna COA Rydzyna Święciechowa Wijewo Włoszakowice

Top - obrazek ze zdjęciami

Drużyna kadetów Wamet Dąbcze w tenisie stołowym

Młodzi tenisiści stołowi Wametu Dąbcze zostali drużynowymi wicemistrzami Wielkopolski.

To kolejny sukces młodych tenisistów stołowych Wametu Dąbcze. Zespół w składzie: Maciej Kajzer, Mikołaj Szabała i Wojciech Franek zdobył w Poznaniu srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski w kategorii kadetów.

Zawodnicy Wametu wygrali z dwoma zespołami fairplayce Poznań. W ćwierćfinale pokonali drugi zespół 3:0, a w półfinale wyeliminowali pierwszą drużynę, wygrywając 3:1. W finale kadeci z Dąbcza przegrali z Luveną Luboń 0:3, zdobywając ostatecznie srebrny medal.

Oprócz zmagań drużynowych kadeci rywalizowali także indywidualnie. Maciej Kajzer i Mikołaj Szabała zostali sklasyfikowani na pozycjach 9-12, a Wojciech Franek uplasował się w przedziale miejsc 17-20.