Drużyna kobiet Wametu Dąbcze w tenisie stołowym

Tenisistki stołowe Wametu Dabcze po wygraniu fazy zasadniczej 2.ligi kobiet grupy wielkopolskiej walczyć będą w maju o zwycięstwo w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej.

Tenisistki stołowe Wametu Dąbcze wygrały zmagania w 2. lidze kobiet w grupie wielkopolskiej. Debiutujący w rozgrywkach zespół z gminy Rydzyna wygrał wszystkie swoje spotkania w fazie zasadniczej.

W ostatniej kolejce drużyna z powiatu leszczyńskiego pokonała na wyjeździe Nałęcz Wroklech Ostroróg 6:4. Komplety punktów dla Wametu w tym starciu wywalczyły Agata Domańska i Sandra Kozioł. Swoją “cegiełkę” dla przyjezdnych dołożyła również Magdalena Jaszczuk, która mecz w Ostrororgu zakończyła z jednym punktem.

Teraz przed zespołem z gminy Rydzyna dwumecz finałowy z Griffins Spin Szczecin o zwycięstwo w 2. lidze kobiet strefy wielkopolsko-zachodniopomorskiej. Spotkania zostały zaplanowane na pierwszą połowę maja.

Najlepsza drużyna z grupy wielkopolsko-zachodniopomorskiej zagra w barażach z triumfatorem strefy pomorskiej i kujawsko-pomorskiej o awans do 1. ligi kobiet.