Przebudowywana droga powiatowa Osieczna - Łoniewo - Kąkolewo

Zakończone zostały roboty przygotowawcze związane z przebudową drogi powiatowej Osieczna – Kąkolewo. W najbliższych dniach rozpoczną się prace związane z poszerzeniem jezdni na odcinku od Kąkolewa do skrzyżowania dróg w kierunku Łoniewa, Grodziska i Dobramyśli.

W marcu rozpoczęła się przebudowa ok. 4 km drogi powiatowej, od skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Śrem w Osiecznej przez Łoniewo do skrzyżowania dróg w kierunku Grodziska, Dobramyśli i Kąkolewa oraz dalej w kierunku Kąkolewa. Jezdnia poszerzona zostanie do sześciu metrów, a to skrzyżowanie zostanie przebudowane na rondo o promieniu wewnętrznym 25 metrów i zewnętrznym 40 metrów. Dodatkowo w Łoniewie przebudowany zostanie chodnik.

Spółka Strabag zakończyła roboty przygotowawcze i wytyczyła geodezyjnie granice inwestycji. Wkrótce rozpoczną się prace na odcinku ok. 450 mb,, od ostatniej posesji w Kąkolewie do przyszłego ronda. Wzmocnione zostaną krawędzie jezdni i przygotowana podbudowa poszerzonej drogi.

Inwestycja kosztować będzie ok. 8,4 mln zł. Ponad połowę kosztów – ok. 4,4 mln zł pokryje powiat leszczyński, z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przekazane zostało 2,5 mln zł dotacji, a gmina Osieczna przekaże 1.475.000 zł dofinansowania. Termin wykonania robót to 10 listopada br.

Facebook Powiat 2

RFRD logo