Spotkanie samorządowców w Przemęcie

Starosta Jarosław Wawrzyniak uczestniczył w spotkaniu samorządowców środkowo – zachodniej Wielkopolski w Przemęcie.

Spotkanie poświęcone było kluczowym zagadnieniom dla przyszłości Wielkopolski. W gronie samorządowców szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego dyskutowano o strategiach rozwoju tej części regionu oraz nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej i możliwości dofinansowywania z funduszy unijnych projektów samorządowych. Informacje na ten temat przekazał Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Ponadto rozmawiano m.in. na temat pozyskiwania wsparcia finansowego z innych źródeł pozabudżetowych oraz cyfryzacji usług publicznych.

Na spotkaniu w Przemęcie powiat leszczyński reprezentował starosta Jarosław Wawrzyniak.